Новости могут быть интересными!

Найзатишніше святкування дня народження Тараса

Найзатишніше святкування дня народження Тараса у Києві відбулося у першому в Україні літературно–меморіальному будинку–музеї Шевченка, що поруч із майданом Незалежності. Щороку з самого ранку сюди приходять актори, науковці, шевченкознавці й ті, хто тільки відкриває для себе слово Пророка.

Директор Інституту літератури ім. Шевченка НАН України Микола Жулинський за традицією приніс торт і шампанське. Десятого березня музейники запросили у будинок, в якому жив і працював Шевченко, священиків із Михайлівського собору. Вони відправили поминальний молебень. На ґанку будинку кожному з відвідувачів працівники музею пропонували пригоститися святим хлібом з великої тарелі й «пом’янути незлим тихим словом» Тараса Григоровича.

До будинку–музею прийшли й активісти Євромайдану. Хлопці вже понад 100 днів живуть на Майдані, а досі не знали, що поруч iз ними є таке затишне місце. Екскурсоводи особливу увагу звернули на історію Жовтневого палацу, в якому сьогодні відпочивають активісти, на будинок Профспілок, що згорів у ніч iз 18 на 19 лютого, на сам майдан ХІХ століття з ярмарком посеред площі та фонтанами, а також на козацький монастир у Межигір’ї, куди сьогодні українці масово їздять на оглядини маєтків Януковича.

Міністр культури Євген Нищук замість офіційного святкування 200–річчя Шевченка розпорядився провести Шевченкове віче на Майдані. Режисери дійства назвали його «Встане Україна — світ правди засвітить!». В обідню пору на Майдані зібралося кілька тисяч людей. Першим на сцені виступив «голос Майдану», а відтепер міністр культури Нищук. Він продекламував кілька віршів Кобзаря, у тому числі «Заповіт». Шевченка різними мовами прочитали і представники посольств.

Напередодні 200–річчя лідер гурту «Кому вниз» Андрій Середа відмовився від запрошення Мінкульту виступати на сцені Майдану. За словами співака, він не виконав свій «Суботів» для активістів «через «неадекватність організаторів сцени», режисера, екс–міністра культури Василя Вовкуна, який «все робить у кредит» і за його керівництва було «спалено батьківську хату Шевченка», а також артиста, «поряд з яким не хоче знаходитися жодна чесна команда». Кого саме Андрій Середа мав на увазі, він не уточнює. Та з словами музиканта частково можна погодитися. Адже на сцені справді було багато нікому не відомих російськомовних бардів та декламаторів.

Також режисер розпорядився зняти портрет Шевченка зі сцени, прикрашений вишитим рушником, який тут висів з початку революції. Замість скромного Тараса повісили великий банер.

пише www.slovoprosvity.org.ua

p.s. Рады, что вы читаете Интересные-новости в нашем издании. Предлагаем поделиться ссылкой на наш сайт, пусть друзья узнают интересное от ledilid.com

Оставить комментарий