Новости могут быть интересными!

Піч або котел тривалого горіння?

котел тривалого горіння
Loading...

Що вибрати для опалення будинку – скласти піч або встановити котел тривалого горіння? Кладка печі обійдеться не набагато дешевше, ніж монтаж котла. Під піч необхідно встановлювати фундамент – що буде пов’язано з демонтажем частини підлоги і стін будинку. Піч добре нагріє повітря навколо себе, але біля стін і вікон буде холодно, тому, що виникає тяга повітря – від стін приміщення до будинку печі – для підтримки горіння і далі в димар, разом з продуктами горіння. Піч віддає більшу частину тепла своїми стінками, які можуть нагріватися досить сильно – що може бути небезпечно якщо за неї будуть хапатися діти. ККД печі не більше 30%, в той час як будь-який котел тривалого горіння має ефективність від 70%. Ваша вигода полягає в значній економії дров або вугілля.

Котел тривалого горіння і бойлер непрямого нагріву

Монтаж котла і радіаторів (теплої підлоги) зажадає прокласти труби, змонтувати колектори і систему роздачі води в контури огрівання. В результаті Ви отримаєте систему опалення, при якій всі приміщення в Вашому домі будуть рівномірно прогріті з однаковою температурою, буде тепло, і, при цьому, до радіатора можна буде спокійно доторкнутися рукою і приємно ходити по теплій підлозі.

Пояснюється це тим, що Котли тривалого горіння нагрівають не повітря навколо себе як піч, а теплоносій (воду або антифриз) який тече по трубах до радіаторів, які встановлені під вікнами або в теплу водяну підлогу. Далі радіатори або тепла підлога віддають тепло повітрю, який циркулює і нагріває приміщення. Ще однією незаперечною перевагою будь-якого котла є його здатність автоматично підтримувати задану температуру в приміщеннях – Ви встановлюєте температуру наприклад 25 градусів за Цельсієм і система підтримує її сама. Тобто, не потрібно вставати о 2 годині ночі і о 8 ранку у вихідний день, щоб “підкинути в грубку дров”. Ще одна перевага котла – в систему може бути встановлений бойлер непрямого нагріву, який буде мати запас і давати гарячу воду прямо в кран на кухні або в душ в будь-який час, тобто не потрібно нагрівати каструлі з водою на печі, щоб помити посуд.

Безперечними перевагами печі буде її здатність “працювати без електрики”, можливість топити будь-яким видом твердого палива. Пічне опалення добре підходить тим, хто має будинок площею до 70 м2, живе в будинку “наїздами” – 1-2 дні на тиждень і готовий кидати дрова в топку 3-4 рази протягом доби (пару раз встати вночі і стільки ж раз підійти до печі вдень).

При всіх перевагах пічне опалення вимагає підвищеної уваги до безпеки. В першу чергу – загроза пожежі і загроза отруєння чадним газом, які призводять до жахливим трагедій.

Чадний газ (СО, монооксид вуглецю) – отруйний газ без кольору, смаку і запаху, що робить його особливо небезпечним. Чадний газ в печі з’являється через неповне згоряння дров унаслідок невчасного закриття пічної засувки. Обмежений доступ свіжого повітря, погана тяга і забитий димохід сприяють утворенню СО. Розпізнати початкові симптоми отруєння дуже важко. Чадний газ викликає різку сонливість, сплутаність свідомості, галюцинації, аж до непритомності і коматозного стану, можлива зупинка серцевої діяльності. Допомога при отруєнні – це свіже повітря і лікар швидкої допомоги.

Найнебезпечніше – це думати, що всі трагедії відбуваються десь і з кимось, а з нами нічого подібного статися не може. При пічному опаленні потрібно завжди пам’ятати про своєчасне закриття пічної засувки. До цього обов’язково потрібно перемішати кочергою в вугіллі – там можуть ще залишитися обвуглені головешки, які потрібно розбити а великі кинути у відро з водою і винести на вулицю. Необхідно усвідомити, що допомога при отруєнні чадним газом може і не надійти, тому, що її не буде кому викликати. Слідкуйте за своїми печами або встановлюйте пелетні котли в вентильованому, окремому приміщенні.

Ваша вигода: Опалення котлом тривалого горіння і системою радіаторів або теплої підлоги, буде безпечним, економічним і теплим, а так само може автоматично підтримувати задану температуру!

p.s. Рады, что вы читаете Интересные-новости в нашем издании. Предлагаем поделиться ссылкой на наш сайт, пусть друзья узнают интересное от ledilid.com

Оставить комментарий