Новости могут быть интересными!

Піч або котел тривалого горіння?

котел тривалого горіння
Loading...

Що вибрати для опалення будинку – скласти піч або встановити котел тривалого горіння? Кладка печі обійдеться не набагато дешевше, ніж монтаж котла. Під піч необхідно встановлювати фундамент – що буде пов’язано з демонтажем частини підлоги і стін будинку. Піч добре нагріє повітря навколо себе, але біля стін і вікон буде холодно, тому, що виникає тяга повітря – від стін приміщення до будинку печі – для підтримки горіння і далі в димар, разом з продуктами горіння. Піч віддає більшу частину тепла своїми стінками, які можуть нагріватися досить сильно – що може бути небезпечно якщо за неї будуть хапатися діти. ККД печі не більше 30%, в той час як будь-який котел тривалого горіння має ефективність від 70%. Ваша вигода полягає в значній економії дров або вугілля.

Котел тривалого горіння і бойлер непрямого нагріву

Монтаж котла і радіаторів (теплої підлоги) зажадає прокласти труби, змонтувати колектори і систему роздачі води в контури огрівання. В результаті Ви отримаєте систему опалення, при якій всі приміщення в Вашому домі будуть рівномірно прогріті з однаковою температурою, буде тепло, і, при цьому, до радіатора можна буде спокійно доторкнутися рукою і приємно ходити по теплій підлозі.

Пояснюється це тим, що Котли тривалого горіння нагрівають не повітря навколо себе як піч, а теплоносій (воду або антифриз) який тече по трубах до радіаторів, які встановлені під вікнами або в теплу водяну підлогу. Далі радіатори або тепла підлога віддають тепло повітрю, який циркулює і нагріває приміщення. Ще однією незаперечною перевагою будь-якого котла є його здатність автоматично підтримувати задану температуру в приміщеннях – Ви встановлюєте температуру наприклад 25 градусів за Цельсієм і система підтримує її сама. Тобто, не потрібно вставати о 2 годині ночі і о 8 ранку у вихідний день, щоб “підкинути в грубку дров”. Ще одна перевага котла – в систему може бути встановлений бойлер непрямого нагріву, який буде мати запас і давати гарячу воду прямо в кран на кухні або в душ в будь-який час, тобто не потрібно нагрівати каструлі з водою на печі, щоб помити посуд.

Безперечними перевагами печі буде її здатність “працювати без електрики”, можливість топити будь-яким видом твердого палива. Пічне опалення добре підходить тим, хто має будинок площею до 70 м2, живе в будинку “наїздами” – 1-2 дні на тиждень і готовий кидати дрова в топку 3-4 рази протягом доби (пару раз встати вночі і стільки ж раз підійти до печі вдень).

При всіх перевагах пічне опалення вимагає підвищеної уваги до безпеки. В першу чергу – загроза пожежі і загроза отруєння чадним газом, які призводять до жахливим трагедій.

Чадний газ (СО, монооксид вуглецю) – отруйний газ без кольору, смаку і запаху, що робить його особливо небезпечним. Чадний газ в печі з’являється через неповне згоряння дров унаслідок невчасного закриття пічної засувки. Обмежений доступ свіжого повітря, погана тяга і забитий димохід сприяють утворенню СО. Розпізнати початкові симптоми отруєння дуже важко. Чадний газ викликає різку сонливість, сплутаність свідомості, галюцинації, аж до непритомності і коматозного стану, можлива зупинка серцевої діяльності. Допомога при отруєнні – це свіже повітря і лікар швидкої допомоги.

Найнебезпечніше – це думати, що всі трагедії відбуваються десь і з кимось, а з нами нічого подібного статися не може. При пічному опаленні потрібно завжди пам’ятати про своєчасне закриття пічної засувки. До цього обов’язково потрібно перемішати кочергою в вугіллі – там можуть ще залишитися обвуглені головешки, які потрібно розбити а великі кинути у відро з водою і винести на вулицю. Необхідно усвідомити, що допомога при отруєнні чадним газом може і не надійти, тому, що її не буде кому викликати. Слідкуйте за своїми печами або встановлюйте пелетні котли в вентильованому, окремому приміщенні.

Ваша вигода: Опалення котлом тривалого горіння і системою радіаторів або теплої підлоги, буде безпечним, економічним і теплим, а так само може автоматично підтримувати задану температуру!

p.s. Рады, что вы читаете Интересные-новости в нашем издании. Предлагаем поделиться ссылкой на наш сайт, пусть друзья узнают интересное от ledilid.com

Оставьте первый комментарий для "Піч або котел тривалого горіння?"

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

*